0 follower

Кешування сторінок

Кешування сторінок — це кешування всього вмісту сторінки. Кешування сторінок може зустрічатися в різних місцях. Наприклад, обравши відповідний сторінці заголовок, браузер користувача може кешувати сторінку, яка переглядається, на деякий час. Веб-додаток також може сам зберігати вміст сторінки у кеші. У цьому підрозділі ми розглянемо саме другий варіант.

1. Кешування виводу

Кешування сторінки може бути розглянуто як окремий випадок кешування фрагмента. Через те, що вміст сторінки часто генерується застосуванням макета до представлення, кешування не буде працювати, якщо ми просто викличемо в макеті методи beginCache() та endCache(). Причина цього у тому, що макет застосовується при виклику метода CController::render() після формування вмісту представлення.

Для кешування всієї сторінки ми повинні пропустити етап формування вмісту сторінки. Для виконання цього завдання ми можемо використовувати клас COutputCache як фільтр дії. У коді нижче показано, як можна сконфігурувати фільтр кешу:

public function filters()
{
    return array(
        array(
            'COutputCache',
            'duration'=>100,
            'varyByParam'=>array('id'),
        ),
    );
}

Вищенаведена конфігурація фільтру створює фільтр, який застосовується до всіх дій контролера. Ми можемо обмежити цю поведінку одним або кількома діями, використовуючи оператор +. Докладніше з роботою фільтрів можна ознайомитися в темі фільтри.

Підказка: Ми можемо використовувати клас COutputCache як фільтр, оскільки він успадковує клас CFilterWidget, тобто обидва ці класу одночасно є і віджетами, і фільтрами. Фактично, спосіб роботи віджету дуже схожий на роботу фільтра: віджет (фільтр) виконується до того, як будь-який вкладени вміст (дія) буде сформовано (виконано), а виконання віджету (фільтра) закінчується після того, як вкладений вміст (дія) буде сформовано (виконано).

2. Кешування HTTP

На додаток до кешуванню простого виводу данних дії, Yii надає CHttpCacheFilter (починаючи з версії 1.1.11). Цей фільтр допомагає у налаштуванні вищезазначених заголовків повідомити клієнту, що зміст сторінки не змінився з моменту останнього запиту, тому сервер не буде повторно передавати зміст. CHttpCacheFilter може бути встановлений ​​аналогічно до COutputCache:

public function filters()
{
    return array(
        array(
            'CHttpCacheFilter + index',
            'lastModified'=>Yii::app()->db->createCommand("SELECT MAX(`update_time`) FROM {{post}}")->queryScalar(),
        ),
    );
}

Вищенаведений код встановлює останню дату як значення заголовку Last-Modified, коли повідомлення було оновлено. Ви також можете використовувати CHttpCacheFilter::lastModifiedExpression для встановлення заголовку Last-Modified, використовуючи вираз php.

Підказка: Обидва, CHttpCacheFilter::lastModifiedExpression та CHttpCacheFilter::lastModified можуть бути цілим числом, яке представляє Unix timestamp, або довільним рядком, що представляє зрозумілу дату. До тих пір, поки значення можливо розібрати через strtotime(), ніяка додаткова конвертація не потрібна.

Заголовок "Entity Tag" (або скорочено ETag) може бути встановлений таким же чином, через CHttpCacheFilter::etagSeed та CHttpCacheFilter::etagSeedExpression, відповідно. Обидва будуть серіалізовані (так що ви зможете використовувати або одне значення, або весь масив) і використовуються для генерації base64-кодованого SHA1 хеша в лапках, який виступає у якості контенту для заголовка ETag. Це відрізняється від того, як веб-сервер Apache та інші створюють свої ETags. Однак, цей метод цілком відповідає вимогам RFC і виявився більш прийнятним для використання у framework.

Примітка: Для того, щоб відповідати RFC 2616, розділу 13.3.4, CHttpCacheFilter буде надсилати заголовки ETag та Last-Modified, якщо вони обидва можуть бути згенеровані. Відтак, вони обидва будуть використовуватися для перевірки кешу при відправці клієнту.

Відколи entity tags це хеші, вони дозволяють більш складних і/або більш точних стратегій кешування, ніж заголовки Last-Modified. Наприклад, ETag може бути визнаний недійсним, якщо сайт змінив свою тему.

Підказка: Важкі вирази для CHttpCacheFilter::etagSeedExpression можуть суперечити меті CHttpCacheFilter і запровадити зайве навантаження, так як вони мають бути повторно обчислені при кожному запиті. Спробуйте знайти простий вираз, який визнає недійсним кеш, якщо зміст сторінки було змінено.

SEO наслідки

Як правило, пошукові боти поважають заголовки кешу. Оскільки деякі сканери мають обмеження на кількість сторінок в межах домену, які вони обробляють за певний проміжок часу, запровадження заголовків кешу може допомогти індексації сайту, оскільки вони зменшують кількість сторінок, які повинні бути оброблені.

Found a typo or you think this page needs improvement?
Edit it on github !